Palaimino „Danske Bank“ ir „Swedbank“ sandorį

Publikuota: 2016-03-22 Autorius: Atnaujinta 2016-03-22 17:25 Rašyti komentarą

Konkurencijos taryba leido bankui „Danske Bank“ perleisti savo mažmeninės bankininkystės verslo dalį konkurentui „Swedbank“.

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Danske bank“ Lietuvoje turi 86.000 privačių klientų, Latvijoje – 7.000. Atitinkamai šiose šalyse banko paskolų portfelis sudaro 484 mln. Eur ir 116 mln. Eur.

Sutartis tarp šių dviejų bankų buvo pasirašyta praėjusių metų rugsėjį. Pagal ją mažmeninės bankininkystės paslaugų perkėlimas prasidės birželio 3 d. ir truks iki birželio 6 d. Asmeninės sąskaitos, būsto ir vartojimo paskolos, lizingas, indėliai bei vertybiniai popieriai bus perkelti automatiškai.

Skelbiama, kad „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės klientams į „Swedbank“ reikės kreiptis tik dėl mokėjimo kortelių ir interneto banko prieigos.

„Bankų specializacija yra įprasta pasaulyje. Nuo šiol ir Lietuvoje „Danske Bank“ koncentruosis į tą veiklą, kuri yra stiprioji banko pusė, t. y., į verslo ir privačią bankininkystę. Dėkojame „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės klientams, kurie naudojosi mūsų paslaugomis“, – pranešime komentuoja Gintautas Galvanauskas, „Danske Bank“ Lietuvoje generalinis direktorius.

Anot jo, klientams patiems nereikės nutraukti su „Danske Bank“ sudarytų sutarčių, kuriose apibrėžtas perkeliamų paslaugų teikimas. Paslaugų sutartyse ir sąlygose liks galioti visi esminiai susitarimai, indėlių ir paskolų palūkanų normos išliks nepakitusios.

„Danske Bank“ mokėjimo kortelės ir interneto bankas nustos veikti birželio 3 d. 17 val. Naudotis perkeltomis paslaugomis banke „Swedbank“ klientai galės nuo birželio 6 d. 8 val. Nuo šio laiko jie taip pat matys visą informaciją apie perkeltas sąskaitas bei paslaugas savo „Swedbank“ interneto banke.

Tam, kad klientai galėtų naudotis mokėjimo kortelėmis ir interneto banku be pertrūkių, jiems reikėtų kreiptis į „Swedbank“ dar iki paslaugų perkėlimo.

Paslaugomis, kurių teikimas bus perkeltas į „Swedbank“, naudojasi virš 86.000 „Danske Bank“ mažmeninės bankininkystės klientų. Perleidžiamo paskolų portfelio dydis Lietuvoje yra apie 484 mln. Eur.

infogr.am::infogram_0_banku_dalys-82209

Baimės neišsipildė

VŽ rašė, kad šis sandoris buvo apipintas įvairiomis kalbomis ir netikrumu dėl konkurencijos prižiūrėtojų sprendimo.

Pasak dr. Manto Valužio, verslo konsultanto ir Vilniaus kolegijos Finansų katedros docento, akivaizdu, kad, didėjant „Swedbank“ koncentracijai, poveikis vartotojams būtų akivaizdžiai neigiamas.

„Būtų mano valia, tokiam sandoriui nepritarčiau. Tai (bankų sektorius – VŽ) tokia pati rinka kaip mažmeninėje prekyboje, kur vyrauja „Maxima“, „Norfa“, „Rimi“ ir IKI“, – vertina p. Valužis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
75 UAB „Nordecum“ 502% Vilniaus
102 BnP Finance, AB 409% Vilniaus
213 UAB „4finance“ 272% Kauno
299 Storebrand Baltic, UAB 223% Vilniaus
385 IPF Digital Lietuva, UAB 188% Vilniaus
cv.lt
 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Užsiprenumeravus dabar dovana

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Žurnalas mąstantiems ir smalsiems

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, jūs sutinkate su slapukų politika. Sutikimą visada galite pakeisti naršyklės nustatymuose.
Sutinku Plačiau