2025-08-09 15:23

Italija nori tilto už 13,5 mlrd. Eur, argumentuoja NATO poreikiais

Italijos vyriausybė, vadovaujama premjerės Giorgia’os Meloni, patvirtino 13,5 mlrd. Eur vertės kabamojo tilto, sujungsiančio Siciliją su žemynine Italijos dalimi, projektą. Dešimtmečius siūlyta idėja šįkart Romoje pristatyta kaip svarbi nacionaliniam saugumui ir NATO gynybiniam aljansui.

Ilgus metus tilto tarp vieno skurdžiausių Italijos regionų ir žemyninės šalies dalies idėja buvo siūloma kaip paskata vystytis Sicilijos ekonomikai. Kelis kartus 3,3 km ilgio tiltas per Mesinos sąsiaurį netgi buvo pradėtas statyti, tačiau projektas buvo vis sustabdomas, rašo „The Economist“.

Šįkart kabamojo tilto mintis Italijos vyriausybės buvo pasiūlyta kaip būdas padėti šaliai įvykdyti savo įsipareigojimus NATO padidinti išlaidas gynybai. Kaip ir visos NATO sąjungininkės, Italija yra įsipareigojusi padidinti išlaidas gynybai iki 5% nuo BVP per ateinantį dešimtmetį. 1,5% iš jų turi būti skirta strateginei infrastruktūrai.

52795
130817
52791